Sluchohraní - výstava audioher

V programu

st
12. 10.

Foyer Art, Kino Art

14:00 - 23:30

čt
13. 10.

Foyer Art, Kino Art

14:00 - 23:30


14. 10.

Foyer Art, Kino Art

14:00 - 23:30

so
15. 10.

Foyer Art, Kino Art

14:00 - 23:30

ne
16. 10.

Foyer Art, Kino Art

14:00 - 23:30

Sluchohraní - výstava audioher

Výstava audioher nebo her s podporou pro hraní pro nevidomé hráče
po celou dobu festivalu v Kině Art

Za poslední roky jsme si coby hráči zvykli, že vizuální stránka her je jejich nejsilnějším lákadlem a je na ni tak kladen obrovský důraz. Jaké to však bude ve chvíli, když celý vizuál vypneme a jediné, co hráči zbyde, je jeho sluch? Sluchohraní není jen pro nevidomé, pojďme napnout uši a ponořit se do úžasných a jedinečných světů všichni.

>>vystavené hry:

The Vale: Shadow of the Crown
https://www.fallingsquirrel.com/the-vale

V roli slepé princezny Alex se v dobrodružné adventuře s RPG prvky vypravíte na nebezpečnou výpravu za královským trůnem. Nebudou chybět líté boje proti přesile, magie, vedlejší úkoly ani tajuplný příběh plný intrik. Rozhodně však nebude chybět nádherný zvukově zpracovaný svět.

Knight Never Yields
https://store.steampowered.com/app/1404010/A_Knight_Never_Yields/

Paměťovo-rytmická hříčka od českého vývojáře vás obuje do bot rytíře, který musí procházet nebezpečné kobky plné pastí a dalších nástrah. Pravá výzva však začíná tehdy, když musíte tyto kobky projít znovu a poslepu. Naštěstí, sluch vám bude sloužit dále.

To the Dragon Cave
https://tothedragoncave.com/

Chopte se kuše či meče a probijte se vlnami nepřátel ven ze zamčené věže až do jeskyně samého zlého draka. Nová audio-střílečka pro dotyková zařízení od českých vývojářů Kikiriki Games otestuje, jak dobře se umíte orientovat v prostoru, kde vám oči nepomohou.

The Last of Us Part 1
(v módu pro nevidomé)
https://www.naughtydog.com/

Legenda na videoherním poli nedávno dostala nový remaster a spolu s ním i vybroušený mód pro nevidomé hráče. Vyzkoušejte si, jaké to je za každou cenu přežít v post-apokalyptickém světě plném zombie bez toho, abyste nebezpečí vůbec mohli vidět.