62. BRNO16: WE CAN DO IT

„Máme na to“ je téma 62. ročníku mezinárodního festivalu krátkých filmů BRNO16, který proběhne 13. — 17. října 2021. I letos festival nabídne prestižní mezinárodní soutěž, třetí ročník Československé 16 a pestrý doprovodný program. Ten bude tradičně zastřešen právě festivalovým tématem.

Po několika ročnících, které bylo uvozeny neutrálními nebo nepříliš optimistickými tématy (Je to boj, Uprostřed ničeho) jsme zvolili motto, které se ponese v pozitivnějším duchu. We Can Do It / Máme na to / je původně válečný slogan, později spojen i s propagací feminismu. Chápat ho také můžeme obecně a za „to“ si dosadit prakticky cokoliv, co nás trápí a tíží – optimisticky nám připomíná, že společně „to“ zvládneme.

Doprovodný program tak bude reflektovat pozici žen–filmařek, problematické tvůrčí podmínky dalších minorit i překážky, které nám připravila pandemie. Do programu plánujeme znovu zařadit bloky, které se v loňském roce nemohly uskutečnit, jako například projekce z filmového pásu, workshopy pro děti nebo videoherní sekce industry programu Filmohraní. Opustit však nechceme ani online prostor, který hostil 61. ročník – i 62. ročník chce mít v programu streamované diskuze a debaty.

Aktuální informace o festivalu můžete sledovat i FB nebo Instagramu BRNO16!

#wecandoit #brno16

Další zprávy