Porota 2021

Mezinárodní porota

uděluje Cenu poroty 62. BRNO 16 (finanční odměna vítězi 750 EUR)

Profile image

Radu Sticlea

ředitel Mezinárodního filmového festivalu BEAST

Umělecký ředitel a mezioborový umělec z Portugalska, pracuje v oboru kinematografie, současného umění a kulturního managementu. Od roku 2016 působí jako zakládající umělecký ředitel Mezinárodního filmového festivalu – BEAST, který se zaměřuje na kinematografii východní Evropy a koná se v portugalském Portu. Jako spoluzakladatel sdružení OKNA – Kulturní prostor (2018) režíroval a produkoval několik projektů s cílem podpořit zájem o současné umění východní Evropy v Portugalsku a zároveň opačně, s cílem šířit portugalskou kulturu v oblasti států východní Evropy.

Profile image

CLARA SCHERMER

programerka festivalu Vienna Shorts

Dramaturgyně Vienna Shorts Clara Schermer pracuje na poli kulturní produkce a mediace téměř deset let. Svá studia zakončila magisterským titulem v oboru mediální a kulturní analýzy na univerzitním programu ve Vídni, Düsseldorfu a Nantes. Vybírá si své vlastní projekty z oblasti filmového kurátorství (od roku 2015 na Festival Univerciné allemand), festivalové práce, výstavní činnosti, vydává knihy a podcasty.

Profile image

Jakub Hložek

dramaturg filmové sekce festivalu Luhovaný Vincent

Vystudoval Filmovou vědu na Masarykově univerzitě v Brně a pak začal působit na festivalech a dalších událostech spojených s filmovými projekcemi. Byl spoluorganizátor Palouku stříbrného plátna, brněnského letního kina promítajícího pouze dokumentární filmy. Od roku 2015 je dramaturgem filmové sekce festivalu Luhovaný Vincent, multižánrového festivalu, který si už jedenáctým rokem dává za úkol oživovat kulturu města a lázní Luhačovice.

Profile image

Petr Horák

ředitel projektu iShorts

Petr Horák vystudoval katedru Produkce na pražské FAMU, kde je teď jedním z externích pedagogů. Je zakladatelem úspěšného projektu iShorts, který se snaží propagovat a šířit krátké filmy. V České republice produkoval tři celovečerní filmy, dva seriály a několik reklamních spotů. Mimo ČR studoval a sbíral pracovní zkušenosti v Los Angeles a v Londýně. Pravidelně spolupracuje v rámci programu s několika festivaly v české a slovenské republice.

Profile image

Vojtěch Janoušek

ředitel festivalu Mladá kamera Uničov

Vojtěch Janoušek se dlouhodobě snaží rozvíjet kulturu malého města a podporovat mladé tvůrce. V Uničově spoluzaložil Galerii Dobrý den (2011–2014), od roku 2013 spoluorganizuje festival současného umění UFF (dříve jako Fotofestival Uničov) a od roku 2014 Mladou kameru Uničov – festival s bohatou, skoro půlstoletou historií, zaměřený na krátké filmy autorů do 30 let. Mimo dramaturgickou a kurátorskou činnost se živí na volné noze vizuální a marketingovou komunikací. Akademické zázemí má sociálních vědách, Erasmus absolvoval ve Švédsku na Umeå University.

Porota FAV

uděluje Cenu poroty FAV pro Československou 16 (finanční odměna vítězi 380 EUR)

Šárka Gmiterková


Martin Kos


Dana Licehamrová

Středoškolská porota

uděluje Cenu středoškolské poroty (finanční odměna vítězi 380 EUR)

Lucia Čumpelíková

Elisabeth Homolová

Sára Sojáková

Vendula Vrbová

Michaela Zlámalová