29. rocnik

Během čtyř dnů bylo promítnuto přes 90 krátkých filmů, z toho 42 soutěžních. Na festival dorazili hosté nejen z našich sousedních zemí, ale například také třeba z Kyrgyzstánu, Kazachstánu, Ukrajiny, Maďarska. Kromě filmů se návštěvníci mohli těšit také na koncert Muchy, diskuzi s významnými hosty o tom, jak přežít rodinu, či na neviditelnou výstavu ve foyer sálu.

Doprovodným filmovým sekcím bylo v programu vyhrazeno téměř 11 hodin, a tak byl formát krátkého filmu představen skutečně ve své různorodosti. Diváci uvidí nejen fikční kraťasy, ale i filmy animované, instruktážní, dokumentární a umělecké. Vyloženě tématu rodiny se dotýkalo především pásmo retro filmů o rodině a jejím plánování z dob socialismu: antikoncepce, pěstounská péče nebo kolik času by měli rodičové trávit se svými dětmi.

Do Brna dorazil také experimentátor a rakouský umělec Josef Dabernig. Jeho filmy se často týkaly rodinných vazeb či hledání kořenů a často spolupracoval se svými rodinnými příslušníky. Ve filmu Hotel Roccalba účinkuje hned 6 jeho příbuzných včetně jeho 80 ti letých rodičů. Tvorba Josefa Daberniga má pro Brno zajímavé souvislosti. Ve filmu Herna účinkuje Prokop Holoubek a Barbora Šedivá a film Rose Coeli se natáčel překvapivě v Adamově a Blansku.