Etiketa o konverzaci

V programu

Etiketa o konverzaci

Etiketa o konverzaci představí krátkometrážní tvorbu režiséra Radima Špačka (*1973), výrazné osobnosti současného českého filmu. Zřetelné divácké a kritické ohlasy vzbudily například jeho filmy Pouta (2010) nebo celovečerní debut Mladí muži poznávají svět (1993). V současnosti je uváděn jeho film Místa (2014), který podobně jako předchozí Pouta vznikl ve spolupráci s Ondřejem Štindlem. Vedle hrané tvorby se Radim Špaček věnuje také dokumentaristice, divadelní režii, organizování Festivalu bollywoodského filmu atd.

Projekci tvoří dvě specifické sekce: jednak Špačkovy studentské filmy a hudební klipy, druhak webseriál Dámi / Nedámi (2010–2013), jehož námět a scénář vytvořil filmový kritik Zdeněk Holý.

Ve svém bytě bydlím sám - 1995, 12 min, 35mm

Best Before the End - 1998, 17 min, video

Hudební klipy Ejhle! - Přehrada a Nikola Brasko - Hnědá písnička

Dámi / Nedámi - 2010–2013, námět a scénář: Zdeněk Holý, režie: Radim Špaček, kamera: Jakub Hanousek, hudba: Ivan Acher, střih: Libor Alexa
Marta a Pavel jsou nejlepší přátelé. Marta je lesba a Pavel má lesby rád. Možná až moc... Český webseriál inspirovaný otevřenou mluvou seriálů jako Inbetweeners, Girls nebo Orange is the New Black. Autor vychází z řady bohatých zkušeností.